בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

גירושין-פוסט טראומה

גירושין ופרידה בפרט, מגבירים את הסיכון של האדם לפתח תסמיני מצוקה פסיכולוגיים שונים. 
גברים מגיעים למצבים קשים ומומלץ ללכת לדבר עם איש מקצוע 

מחקרים מראים באופן ברור, שמדובר בגורם סיכון פוטנציאלי להתנהגות אובדנית.


דקה על פוסט טראומה של גברים מהליכי גירושין בישראל.

פוסט טראומה נובע מאובדן שליטה או כח ומעבר מכל יכולות לחוסר יכולת מוחלט להתמודד עם המציאות, גברים בתהליך חוטפים פצצות, אין מילה אחרת. זה מתחיל בפירוק הבית בשניה, אחריו הזמנה למשטרה כי הם "אלימים" בעקבות תלונות שווא (כמעט כל הגברים בהליכי גירושין בבתי משפט יקבלו תלונת שווא), מעצר, הרחקה מהבית, הרחקה מהילדים ובמקרים רבים מעבר לראות אותם ב"מרכזי קשר" והתחלה של ניכור הורי כבר שם….
מערכות שלמות שמופעלות נגד הגבר ולא מאפשרות לו הגנה, או תמיכה או הכלה של האירוע + אינסוף שקרים והאשמות שמוטחות באנשים נורמטיביים שלא רגילים למצב -שוברות את רובם עוד בסיבוב הראשון

 

בהמשך:
ומה שאנשים לא מבינים על התהליך זה שזו התעללות מערכתית. אינקוויזייה של: נראה אם לא תישבר. הגבר לא נלחם בתובעת! הוא נלחם במערכת עצמה -בשופט שנגדו, ברווחה שנגדו…
אנשים שלא מכירים את המערכת לא מכירים את את זה שהשופט תמיד יתן לאישה 21 יום להגיב ולגבר 3-7 ימים להגיב.
שהשופט מוחק את הפרוטוקול ואז אתה מספר לחברים שעברו את זה ואומרים לך, כן לכולם מוחקים…תקליט את השופט! 🙂
ותקליט את הרווחה. 🙂 כי הן משקרות לשופט.
ותכריח את הרווחה לכתוב הכל! הן ישקרו!
אנשים לא מבינם שגבר צריך להתגונן בעיקר נגד המערכת עצמה 🙂 האישה הגרושה – התובעת היא הבעייה הקטנה של הגבר.
חוסר הצדק וחוסר היכולת להתגונן נגד הליצקריג המערכתי הזה מייצר את הפוסט טראומה. כשאדם מבין שהוא לבד וחסר יכולת לגמרי להגיב -קשור, מוכה, מושפל, מופשט מנכסיו, מילדיו ומנוכר ע"י השופטים הרווחה, העובדות הסוציאליות שכול במתקפה חזיתית נגדו בעודו בשוק טוטאלי.

אנשים לא מבינים את אינסוף השקרים ואת זה שהגבר אשם עד שיוכיח אחרת….ובעיקר את העייפות, העייפות המצטברת בתהליך:
עדות שקר זה הבסיס בבית המשפט למשפחה….אין שום עונש אם זו אישה משקרת. ומעודדים את זה. אבל רק לאישה. לאישה מותר הכל…וגם מאשימים את הגבר על בסיס השקרים…ושואלים למה ככה וככה…ואז תופסים אותן.
פעם אחר פעם אחר פעם אחר פעם….ואחרי כמה פעמים אתה מפסיק לבקש שיתנו לאישה עונש…ומתחיל להתיאש…מי שלא נשבר בתחילת התאריך, ישבר בהמשך. ורק החזקים מאוד שורדים.
החלשים מפתחים פוסט טראומה ואת היכולת הלתפקד וחלקם גם מתאבדים (כמה מאות בשנה, "אין מספרים רשמיים אמינים" בין 70 ל150 ל250 -תלוי באיזה דוח של המדינה בודקים)
ככה זה נמשך..ונמשך ונמשך…ועוד שקרים…ועוד התקפה עליך…ואתה מתגונן ושורד עוד סיבוב..ועוד סיבוב. ועוד סיבוב…בסוף מתעייפים….ועוד שנה ועוד שנה…
הדיונים קצרים ואין הרבה אבל בינהם יש מענה ותגובה….והטרדות של האישה שפשוט מצפצפת על כל החוקים ולא מביאה לך את ילדים או לא רוצה לקחת אותם…….ואז היא מתלונת במשטרה פעם, פעמים, עשר פעמים…ואתה הולך והולך שוב …..
ואז הוצאה לפועל….על שטויות ותוכיח ששילמת ושוב ושוב ושוב…(שם מועסקות גרושות, רק נשים)….
ואז שוב רווחה כי אמרו שאתה אלים לילדים סתם..ואז שוב שורד…ולא היה כלום….
ונשים שגורמות לילדים להפסיק לדבר עם האבא בכוונה תוך כדי…זה כבר קש…הילדים הם מקור של כח בתהליך…ילדים זה שימחה. ובלי הילדים זה קשה שבעתיים…ומי ששרד עד כה, לרב ישבר…
ואז שוב השופט מוחק לך חצי פרוטוקול מהדיון כי הדברים לא מספיק לטובת האישה…ואתה מספר לאנשים ואומרים לך…ככה זה, לכולנו מחקו…ואתה מביא הקלטה ומבקש שהשופט יתקן….
וכולם כולם נגד הגבר. חוסר אונים מוחלט! שיוצר פוסט טראומה.
זהה לכזה הנוצר מקרב. וכמו במלחמות, רבים נשברים ומתאבדים הרבה אחרי שהמלחמה נגמרה
זה לא "רק" הניכור הורי ואובדן הילדים, זה לא "רק" תלונות השווא ומעצרי השווא, זה לא "רק" נשות הרווחה שתוקפות את הגבר חזיתית, זה לא "רק" השופט שינסה לדפוק את הגבר בכל החלטה והחלטה (מתוך איזשהי העדפה מתקנת מערכתית והזוויה לנשים) וזה לא רק המזונות הלא פרופרציונלים לכלום.
זה הכל. בעיקר הפצצה הראשונה, ולמי שזה לא הספיק אז אינסוף הפצצות שיגיעו בהמשך לוודא שבירה ומחלטת של הגבר בהליכים המשפטיים – ובעיקר בעיקר – החוסר אונים!

מעבר לפוסט הטראומה הראשונית, זו התעללות מתמשכת. אינקוויזיציה נפשית. שגם אם הגבר ישרוד וינצח בהכל, העייפות, חוסר הרצון להתרומם כשברור שתגיע עוד פצצה.

הגבר נלחם בשופט עצמו, נלחם בעובדת הסוציאלית מהרווחה עצמה. הן אינן מייצרות רווחה! הן מייצרות גיהנום לאנשים חיים וצריכות להישפט על זה.

זו סיטואציה הזויה לגמרי והעובדה שהגברים לבד כשהמערכת של הצדק עצמה-נגדם. היא מה ששובר אותם.

לגברים תהיו חזקים…ותילחמו כמו גברים…ולכל מי שקורא – תרחמו על גברים…

משרד הרווחה מסרב בתוקף לממן כל עזרה לגברים גרושים או בהליכי גירושין – 0 ש"ח מימון לגברים גרושים או לעמותות עזרה לגברים. (רב מוחלט של נשים במשרד הרווחה)
– משרד התמת לא נותן אף עזרה לגברים גרושים ואף מעביר כל תשלום רק לאם.
– משרד אוצר לא נותן שום הנחה במיסוי או הנחה בפועל לגברים גרושים שהם האכולוסיה המתאבדת בישראל בפער עצום (פי 7 ! מהאוכלוסיה הכללית)
– הרווחה -הגוף שאמור לעזור לאנשים במצוקה דוחף את הגברים אל תוך המצוקה שוב ושוב – והשאלה היחידה הנשאלת היא האם מתישהו הן ישפטו על מה שהן עושות. בשם טובת האם. ועל חשבון האבות ואלפי הילדים היתומים מאב. חיי פוסט טראומטתי או מתאבד אחרי חוסר יכולת להתמודד עם הטראומה.

זה לא הגיוני שכך נראה תהליך יציאה "נורמטיבי" מנישואין לגירושין בישראל! אנשים נורמטיביים שפנו אל מערכת המשפט ומקבלים התעללות מערכתית בתגובה.

למידע נוסף ולעזרה
https://www.fairdivorce.co.il/

#פוסטטראומה #גירושיןבישראל #עזרהלגברים #חמלהלגבריםבימים אלה, אנו פועלים לעניין גורמים שונים לחקור את הנושא ולהכיר רשמית, בגירושין במצבים מסוימים, כגורמים לפוסט טראומה.

להפניה לאיש מקצוע מוזמנים ליצרו איתנו קשר

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »