בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

כמה מזונות תשלם בגירושין? חוק המזונות החדש, של סמוטריץ VS של גדעון סער, חוק המזונות הישן .ופסיקת מזונות כרגע בבתי המשפט וברבני

מידע המלא על חישוב מזונות תשלם בגירושין? על חוק המזונות ילדים בגירושין החדש ? חוק המזונות הישן מ1981 ואיך בתי המשפט פוסקים בנושא מזונות כיום. (פסיקת מזונות על בסיס הלכות ותקדימים )

נוכל לתת מידע רב על אופן אופן חישוב המזונות בגירושין. אך בפועל התהליך הוא שכונה.

השופטים תוקעים מספר שנראה להם כמזונות זמניים , וזה לרוב מספר מופרך וגבוה מאוד..

ובהמשך מורידים קצת את המזונות לסכום מופרך שנראה סביר יחסית לסכום השואה מהסיבוב הראש של המזונות הזמניים. 

על הנייר ובתאוריה השופטים אמורים לקבוע מזונות על בסיס החוק – חוק המזונות שחוקק בשנת 1981 . אך שופטי בית המשפט העליון החליטו להתעלם מהחוק ביצירתיות לא רבה ואמרו שהחוק לא חל על יהודים…ובהמשך גם שהחוק לא חל על לא יהודים..כך שנשאר שהחוק קיים אך לא חל על אף אחד 🙂 כך יצא.  

ולכן מאז החוק לא קיים וישנן מגוון  "הלכה של בית המשפט העליון" ותקדימים שעליהן מתבססים שופטים בקביעת גובה המזונות, כאשר הבסיס הוא 

אצל מי הילדים ? אצל מי מההורים המשמורת של הילדים, אצל האם, האב או שניהם  – קיראו עוד על קביעת המשמורת כאן 
ועל הפרשי השכר בין ההורים. 

ושני אלו הם העקרונות הבסיסים -עליהם שופטים מתבססים בקביעת מזונות וזה עד שיגיד חוק מזונות ברור וחדש. 

קיימים מגוון מחשבונים לקביעת מזונות וניתן למצא אותם ברשת, אך כדי ששופט באמת יקבע לפי המחשבונית האלו צריך בעיקר עורך דין שמכיר את השופט, ושופטת משפחה שלא אוהבת במיוחד לשחוט גברים. 
 

אמזונות,  הם תשלום שמשלם אחד מבני הזוג לשני לאחר גירושין. מטרת המזונות היא מתן תמיכה כלכלית לבן הזוג התלוי כלכלית בבן הזוג השני. מזונות אינם אוטומטיים בכל גירושין, ובית הדין הוא שיקבע אם יש צורך במזונות וכמה יש לשלם. ישנם מספר גורמים שבית המשפט מביא בחשבון בעת חישוב המזונות, ביניהם: 1. משך הנישואין: ככל שהנישואים ארוכים יותר, כך גדל הסיכוי שבית המשפט יפסוק מזונות. 2. הכנסת כל אחד מבני הזוג: בית המשפט בוחן את הכנסת שני בני הזוג כדי לקבוע אם אחד מבני הזוג תלוי כלכלית בשני. 3. יכולת ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג: בית המשפט שוקל את ההשכלה, ניסיון העבודה והכישורים של כל אחד מבני הזוג כדי לקבוע את יכולת ההשתכרות שלו. 4. רמת החיים במהלך הנישואין: בית המשפט בוחן את אורח החיים של בני הזוג במהלך הנישואין כדי לקבוע אם יש צורך במזונות כדי לשמור על רמת חיים זו. 5. גילו ובריאותו של כל אחד מבני הזוג: בית המשפט שוקל את גילו ובריאותו של כל אחד מבני הזוג כדי לקבוע אם הוא מסוגל לעבוד ולפרנס את עצמו. 6. התרומות של כל אחד מבני הזוג לנישואין: בית המשפט שוקל את התרומות של כל אחד מבני הזוג לנישואין, לרבות משק בית וגידול ילדים, כדי לקבוע אם יש צורך במזונות. על סמך גורמים אלו יקבע בית המשפט כמה יש לשלם מזונות ולכמה זמן. במקרים מסוימים, המזונות עשויים להיות זמניים, בעוד שבאחרים הם עשויים להיות קבועים. חשוב לציין כי דיני המזונות משתנים ממדינה למדינה, וגובה המזונות ומשך הזמן יכולים להשתנות בהתאם למדינה בה מתקיימים הגירושין. בנוסף, ניתן לנהל משא ומתן על מזונות בין הצדדים מחוץ לבית המשפט, והסכם ממון יכול להתייחס גם למזונות במקרה של גירושין. לסיכום, גובה המזונות שישלם גבר בגירושין תלוי במגוון גורמים, לרבות משך הנישואין, הכנסה וכושר השתכרות של כל אחד מבני הזוג, רמת החיים במהלך הנישואין, גיל ובריאות. של כל אחד מבני הזוג, והתרומות של כל אחד מבני הזוג לנישואין. חשוב להתייעץ עם עורך דין מוסמך כדי להבין את הזכויות והחובות שלך בנוגע למזונות במדינתך.

הצעת חוק המזונות החדש של גדעון סער VS חוק המזונות של בצלאל סמוטריץ

על פי המידע על תזכיר חוק המזונות בגירושין, החדש שהוגש לבחינת הציבור החודש: 

"מטרתו של חוק זה היא לקבוע את התמיכה הכלכלית בילד ואת חלוקתה בין הוריו, תוך שמירה על עקרון טובת הילד ויצירת הוגנות בחלוקה בין ההורים. החוק נועד ליצור אחידות, שקיפות וודאות בדיני מזונות הילדים בישראל ולהוביל להפחתת ההתדיינויות המשפטיות בין ההורים בעניינים אלה.

אך לאחר קריאת תזכיר חוק המזונות (נסיון חקיקיה של גדעון סער) על 30  העמודים והפרשנות לו, נראה כי הבלגן בהליכי הגירשוין ימשך ואולי אף יואץ.
בניגוד לחקיקה קיימת במדינות רבות בחו"ל בה יש מחשבון פשוט איתו ניתן להגיע למספרים ברורים לגבי מזונות. החוק החדש מסורבל, מורכב להבנה, ופתוח לפרשנויות רבות. 

מצב זה בעיקר יגרום לזוגות רבים להגיע לחוסר הסכמות ובעקבות כך גם לגשת לבירור נושא המזונות בבתי המשפט ובית הדין הרבני.

הגדרות כמו "פוטנציאל" הכנסה משאירות פתח רחב לשופטים להגדיר מהו השכר הקובע לצורך חישוב המזונות, ושילוב של עובדה זו עם אופי ההליכים המשפטיים בארץ בהם האישה צודקת והגבר שקרן, אלים ואשם וצריך לשלם, אנו נמשיך לראות אלפי משפחות נגררות להליכים משפטיים מיותרים וארוכים ובעקבותיהם הכנסה של עוד ועוד משפחות למעגל ההולך וגדל כבר כיום של פיקוח ע"י עובדות סוציאליות מהרווחה,

הליכי "תיאום הורי" ע"י הרווחה ובעקבותיהם הליכי טיפול אבחון ואינסוף בדיקות הזויות אחרות שרק הרווחה בישראל ממציאות
כדי למנוע זמני שהות שווים.

וחינוך מחדש של הורים לילדים, ובמקרים רבים מאוד (אלפים) גם להעברת הילדים למוסדות של הרווחה מכיוון שההורים שנמצאים בהליכים משפטיים אינסופיים…"לא יכולים להסתדר" ואין להם מסוגלות הורית. 

כבר כיום אלפי ילדים מגיעים למוסדות הרווחה עקב הליכי משפט מיורים ומערכות הדוחופות את ההורים למלחמה. 

וניכר כי חוק הגירושין החדש – יתן למגמה הזו דחיפה מעלה. 

יצויין שכבר כיום, בעיקרון ועל פי החוק ישנה אפשרות שהאישה תשלם לגבר אך בפועל זה איכשהו אף פעם לא קורה בבתי המשפט ובוודאות שלא קורא בבית הדין הרבניים. 

העמותה לגירושין נורמטיייבם מתנגדת לחוק הגירושין החדש של גדעון סער, ואינה רואה בחוק זה פיתרון מיוחל אלא החמרה של המצב הקיים, לפי גברים משלמים סכומי עתק.

לקריאת תזכיר החוק ולהגשת הצעות יעול ושיפור :  חוק המזונות החדש בגירושין 

אז מהו הפיתרון הנכון במקום חוק הגירושין החדש? 

הפיתרון הראוי כבר קיים. ישנה מגוון ארצות שיישמו חקיקה פשוטה וברורה המבוססת על עלות קבועה לגידול הילדים. 

פיתרון דומה למה שהציע הדיין אוריאל אליהו. הגדרה פשוטה של העלות לגידול ילד וחלוקה שווה של ההוצאות לגידול ילד הינן שתי אפשרויות קלות לביצוע.

ההורים (לא משנה מי מהם) ישלמו לבית הספר – העלות מתחלקת על שניהם, ההורים קנו בגדים? העלות מתחלקת בינהם. וכך הלאה

בעייה נוספת:הינה בעיית בתי המשפט. אם החקיקה של גדעון מציעה מודל מסורבל לחישוב והרבה מרווח לוויכוח, אזי ברור שהנישם ימשיכו לפנות לבתי המשפט וסביר שאפילו יותר מהיום, וזאת תוך הבנה שבבית המשפט יקבלו יותר. ולכן חוק הרואה את מניעת ההליכים המשפטיים הוא חוק הנותן סנקציה על פנייה לערכאות המשפטיות, ולא ההפך.

סנקציה רלוונטית  יכולה להיות תשלום מוקטן ב15% על פי המחשבון המקובל.

חוק המזונות של גדעון סער מראה התקדמות בכך שהוא מאחד בין הערכאות המשפטיות ומציג חקיקה זהה לבתי הדין הרבניים ולבית המשפט, ומציג את המצב בו נשים ישלמו לגברים כאשר שכר האם גבוהה משכר האב וזמני השהות שווים, אך כידוע לכולנו עוד לא נולדה האישה שמשלמת מזונות לבעלה או שילמה לבעל תשלום כלשהו בהוצאה לפועל וזאת מכיוון שמערכות המשפט האולטרה פמינסטיות לא מאפשרות שזה יקרה. (גם כותב שורות אלו התגרש מאישה המרוויחה כפול ממנו, וכמובן משלם מזונות). 

כך שהישום של החוק החדש לא אמור להיות שונה מהישום המטורלל הקיים כיום מאחורי הדלתיים הסגורות וחושך הגדול בבתי המשפט למשפחה ובית הדין הרבני.
גברים לא יקבלו תשלום מנשים בפועל  אלא רק בחוק. בארצנו לחוקים אין משמעות, רק לאכיפה בררנית יש משמעות. 

 מה הפיתרון? תשלום עלות קבועה לילד כפול מספר הימים שהילד שוהה עם אביו או אמו (יחסית למספר הימים שהילד שוהה אצל ההורה השני) ותוספת של חלקוה שווה של העלויות הנוספות: צהרונים, בתי ספר, חוגים, טיפולי שיניים וכו. 

בנוסף ביטול הדלתיים הסגורות כדי שהתקשורת תיכנס לתוך המשפט למשפחה וכי החוקים יאכפו.
 חלוקה זמנים שווה עם הילדים דיפולטיבית, הוצאת הרווחה מהסיפור הזה, 

 

עזרה ממשלתית לגברים? הצחקתם את המדינה. 

 

משרד הרווחה מסרב בתוקף לממן כל עזרה לגברים גרושים או בהליכי גירושין – 0 ש"ח מימון לגברים גרושים או לעמותות עזרה לגברים. (77% נשים במשרד הרווחה)

  • משרד התמת לא נותן אף עזרה לגברים גרושים ואף מעביר כל תשלום לעזרה רק לאם. (והיא לא תעביר לאב)

  • משרד אוצר לא נותן שום הנחה במיסוי או הנחה בפועל לגברים גרושים שהם האוכלוסיה המתאבדת בישראל בפער עצום (פי 7 ! מהאוכלוסיה הכללית)

  • הרווחה -הגוף שאמור לעזור לאנשים במצוקה דוחף את הגברים אל תוך המצוקה שוב ושוב – והשאלה היחידה הנשאלת היא האם מתישהו הן ישפטו על מה שהן עושות.
    בשם טובת האם. ועל חשבון האבות ואלפי הילדים היתומים מאב. חיי פוסט, טראומתי או מתאבד אחרי חוסר יכולת להתמודד עם הטראומה.
זה לא הגיוני שכך נראה תהליך יציאה "נורמטיבי" מנישואין לגירושין בישראל! אנשים נורמטיביים שפנו אל מערכת המשפט ומקבלים התעללות מערכתית בתגובה.


הטקסט מתוך קבוצת הפייסבוק שוויון, גם לגברים, קבוצת תמיכה לגברים בתהליך וקבוצת מאבק.
מוזמנים אל קהילת הגברים בהליכים ואחריהם, שם נאבקים לשינוי ועוזרים לאחרים שבמאבקם.  

 www.facebook.com/groups/men.for.men.il

 

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »