בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

"אישה בהפרעה" – על הפתולוגיה הנשית במערכת יחסים זוגית במאה ה-21

ידוע כי אנחנו נושאים איתנו לא רק את המטען הגנטי של אבות אבותינו, אלא גם את המטען הנפשי. צאצאיהם של האירים שסבלו מרעב במאה ה-19, עדיין חשים את תחושת הרעב. באותה אופן, גם הנשים שאנחנו נישאים להן, נושאות את המטען של אמהות אמהותיהן.
המטען הזה הוא סבוך ומורכב, מפני שהוא נתקל במציאות שזה הוא לא יכול באמת להגיע לכדי ביטוי. חוגי המגדר לקחו לעצמם למטרה, לסרס לא רק את הגברים, אלא גם את הנשים. ועדיין, הנשים חשות שיש בכוחן להשיב מאבק.
כתוצאה מכך, נוצר קונפליקט בלתי-פתור בין הרגשות הנשיים החיוביים שטבועים בכל אישה מהיותה אם ורעיה ובין הצורך להיענות לדרישות החברה המודרנית ולקחת חלק במאבק במין הגברי באשר הוא. כתוצאה מכך, מהר מאוד מגלה הגבר שהאישה החביבה והאינטלגנטית שנשא, למעשה הופכת את הבית שלהם לשדה קרב.
הקונפליקט הפנימי, מהיותו בלתי-פתור, הופך להיות קונפליקט חיצוני, שבו לכאורה יכולים להגיע לכדי פיתרון. בניגוד למה שגברים רבים נוטים לחשוב, כולל סימפים, המטרה של האישה היא לא לנצח במאבק, אלא להנציח את המאבק, בבחינת "המהפיכה המתמדת" של לאון טרוצקי. הגברים נוטים לחשוב, בטעות, שאם ייכנעו אז ישוב השקט לבית.
אבל הם לא יכולים לטעות יותר.
כי אם יש משהו שמטריד את האישה יותר זה השקט. השקט למעשה הוא האויב הגדול ביותר של המאבק שהאישה נמצאת בו, כי הוא מחייב אותה להגיע לכדי פיתרון פנימי, שאליו היא לא מסוגלת. כל עוד המאבק הוא חיצוני, היא יכולה לחיות עם זה ולא משנה מה יהיו ההשלכות – כולל פגיעה אנושה ברווחת הילדים.
מהסיבה הזו, מערכת המשפט ורשויות הרווחה, חפצות להלהיט את המאבק. גם הן יודעות שכל עוד מתקיים מאבק חיצוני, האישה לא צריכה להתמודד עם הקונפליקט הפנימי וכמובן שהן גן יודעות היטב, שמצב הזה מחשבתה של האישה איננה צלולה וגם אם החלה את דרכה כבריה שפויה ונורמלית, כרגע היא כבר עמוק עמוק בתהום ה-CLUSTER B, קרי: ההפרעות הגבוליות, שבהן מטשטש הגבול בין המציאות והפסיכוזה.
מהר מאוד גברים מגלים שהאישה שהתחתנו איתה, כבר נושאת מאפיינים ברורים של הפרעת אישיות גבולית ואף נרקיסיזם. הם סבורים שכל בר-דעת מבחין בכך, אך למרבה האימה, כמו בסרט היצ'קוקי, דווקא אליהם מופנית אצבע מאשימה והם מואשמים בהיותם הוזים, בלתי-שפויים. מכאן, מתקיים מדרון חלקלק שבו המערכת מקיזה את דם הגבר, באמצעות לקיחת ילדיו וכל ממונו, כביכול כפועל יוצא של אישיותה של האישה, אבל למעשה מתוך כך שהם מודעים לכך שהאישה איננה בדעה צלולה כדי למנוע זאת.

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »