בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

דיסוננס קוגנטיבי – הנשק של השמאל

השמאל למעשה דעך אי-שם באמצע שנות ה-90, עם הסכמי אוסלו. התמיכה בעם הייתה אפסית, ביבי צעד בסקרים בהפרשים עצומים מרבין. ועדיין, הוא קיים עד היום. איך זה ייתכן? שתי מילים: רצח רבין. רצח רבין טרף את כל הקלפים. כשחוזרים אחורה בזמן, אפשר להיתקל רק באירוע אחד ששינה כך את ההיסטוריה והוא: צליבתו של יש"ו. ולא במקרה. גם אז ועד היום, היהודים הואשמו בצליבתו, על אף שאלה הרומאים שעשו זאת.

כל העובדות ידועות ועדיין, אנשים מסרב לקבל זאת. כיצד זה ייתכן? זה נקרא "דיסוננס קוגנטיבי" משמש לתעמולה מאז תחילת האנושות. אפילו הנאצים עשו את זה כדי שהגרמנים יוכלו להסביר לעצמם איך זה שהם חיים באשפתות בעוד התחושה שלהם היא שהם הגזע העליון. התשובה: היהודים. זו למעשה דרכו של המוח לעבוד נגדנו וכל אחד יכול ליפול בזה. אנחנו חייבים למצוא הלימה בין מה שאנחנו חושבים ומה שאנחנו מרגישים. למעשה, השם מטעה, כי הבסיס של הדיסוננס הוא רגשי ולא שכלי, על אף שהוא מפעיל את השכל.

המוח בסופו של דבר הוא מכונת חישוב משוכללת אבל בשונה ממחשב היא מחוברת למערכת העצבים. מערכת העצבים מפרשת את החוויות שלנו ואת המחשבות שלנו כסבל או הנאה, בהתאם למסרים שהמוח מעביר לה. הסבל וההנאה מניעים את הפעולות שלנו: אנחנו נמנעים מסבל ומחפשים את ההנאה.

כדי שנוכל לחיות בשלווה ונחת, יחסיים, עם עצמנו, המוח שלנו מייצר לנו מציאות, שאין כל קשר בינה ובין המציאות האמיתית. המוח גורם לנו להתנהג כשוטים, להתכחש למה שרואות עיננו. איך זה באמת שאדם אחד שלוקח אקדח יכול לשנות את עמדתך האידיאולוגית מקצה לקצה? הרי אם היית מספר את זה כסיפור, אנשים היו אומרים: זה חסר היגיון! אבל ברגע שאתה חווה את זה כדמות מסיפור ולא כמספר-על, אפשר לזרוק לפח את ההיגיון.

השמאל השכיל ליצור זיהוי מלא בין הרצח ובין המחנה שלכאורה החזיק באותן דעות של הרוצח. באופן הזה, הקשה מאוד על הבוחרים שמתקשים להתמודד עם דיסוננס קוגניטיבי, לשלשל בקלפי פתק של מועמד שהם כלל לא מסכימים עם עמדותיו וגרוע מכך: לשכנע את עצמם שעמדתם אכן השתנתה בעקבות הרצח.

והשמאל, למעשה ממשיך בזה עד היום. כל המטרה שלו היא לטשטש לחלוטין את הפן האידיאולוגי, הרציונלי ולפנות אך ורק לרגש, זאת על מנת להפעיל את הדיסוננס הקוגניטיבי, כי שם נמצאת נקודת החולשה. באמצעות השחרת נתניהו הם יוצרים אצל בוחריו תחושה שהם בוחרים בנבל ובאמצעות השחרת כל הממשלה הם יוצרים אצל כלל הבוחרים תחושה שהם בחרו בנבלים. התקווה של השמאל היא שכדי ליישר את הדיסוננס, העם ישנה את עמדותיו מימין לשמאל.

וצריך להגיד, שהם הצליחו בזה במידה מדהימה. אילמלא היו עושים זאת, סביר להניח שהיינו רואים כנסת שמורכבת מ-90% אנשי ימין. הם הצליחו בזאת כה טוב, עד שהם התאהבו בהצלחה והם ממשיכים לנסות שוב ושוב את המנגנון הזה, עד שהוא נשחק. ממש כמו דרק שארפ שפיברק שוב ושוב עבירה עליו בזמן זריקה משלוש, עד שהשופטים הפסיקו לקנות את זה. ראינו כבר בבחירות האחרונות את התוצאות של זה. התחושה של העם היא לא שאנשי הימין מושחתים, אלא שהוא נפל קורבן לרמאות של השמאל והתקשורת וכדי לבטל את הדיסוננס הזה הוא בוחר בימין והוא ימשיך לבחור בו במספרים הרבה יותר גדולים בבחירות הבאות.

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »