בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

הריעו לסוחרות האמיצות!

שופט בית משפט העליון, שבמוקד הרפורמות המשפטיות, יצחק עמית, אמר: "איני משוכנע שהגיעה העת לשוויון בין נשים וגברים בתחום המעצרים והמאסרים". מה שהוא באמת אמר מהדהד בין כתלי בית המשפט, בכל פעם שאיתרע גורלו של גבר להתייצב מול אישה. ההתרחשות הזו, שמזכירה בהרבה מובנים, את קרבות המטדורים, שנאסרו בכל העולם, מלבד בספרד וגם בחלקים מספרד הם כבר אסורים – ובייחוד את  גורלו של הפר.

כן, הפר המסכן הזה, שמושלך אל הזירה, שלא בחר להיות מושלך אליה ומוצא את עצמו נאבק על חייו בכל כוחו, לכל מצהלות הקהל, על אף שאין זה קרב הוגן וגורלו בכל מקרה נחרץ למיתה, השאלה היחידה היא רק איך זה ייקרה – על ידי חרב המטדור או בסכין הקצבים? מה שבטוח: הקהל יריע בכל כוחו וייהנה מהקרב הלא-הוגן ועוד יחשוב שהמטדור הוא הקורבן המסכן ולא הפר שממילא נועד לשחיטה.

ובישראל, הלהב של החרב או הסכין הוא חד במיוחד. ואם איתרע גורלך להיוולד עם פין בין רגליך, תהיה בטוח שביום מין הימים זה יהיה גורלך. כשם שאותן נשים יכולות לשקר, להונות, לרמות, להתל בבתי המשפט ובתי הדין חדשות לבקרים ועדיין לא לתת על זה את הדין, רק בגלל שבין רגליהן מסתובב לו פות דשן.

והנה, אך לא מזמן נתפסו נערות עולצות בסחר קוקאין, בחזה מתנופף לכל עבר ופיטמות נוצצות לכל דורש והתקשורת ממלאת פיה מים על פשעיהן ותובעת במפגיע מכולנו לחוס על הנרקומניות העליזות, שהלא כפי שאמר השופט יצחק עמית: "טרם הגיעה העת." אבל היי, כשהיא תגיע, אתה תגיד לנו נכון?

ביום הזה שנשים יישבו בכלא בגלל שזממו להושיב בכלא את אבי ילדיהן, תגיע העת? ביום שנשים יישבו בכלא רק בגלל שאין להן כסף לשלם מזונות, תגיע העת? ביום הזה שבכותרות העיתונים לא תהיה אישה שירקה וקיללה ופגעה מילולית אנושות בבעלה לא תדליק משואה, תגיע העת?

אולי רק אז נדע שגם נשים הן בני-אדם ולא מלאכיות קטנות ושובבות. וגם הן מסוגלות לבצע עוולות שלא יתוארו, גם הן מסוגלות להכחיד חיי-אדם, לפצוע ואף להרוג. ואז, אולי אז, ייתכן באמת השיוויון המיוחל. אולי אז נשים תבנה שגם הן אחראיות למעשיהן. ואז לא ימהרו לרוץ לבית הדין על כל שטות שהיא, רק בגלל שאב ילדיהן מפעיל שכל ישר ומתנגד, בידיעה גמורה שלא משנה איזה הבל יגישו לבית הדין, הוא מיד יאשר את זה מפחד של "מה יגידו ארגוני הנשים?"

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »