בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

השמאל כאישה (או גבר) בעלת בהפרעת אישיות גבולית

אחד הדברים שמקשים בהתמודדות עם השמאל, היא הניסיון להתייחס אליו כאל יישות רציונלית ולא כאל יישות בהפרעה, שמסתייעת במגנוני הגנה פרימיטביים. הדעות חלוקות לגבי מהי בדיוק "הפרעת אישיות גבולית", אולי בכל זאת יש חשיבות בהבחנה בדפוס ההפרעה, כדי להתמודד טוב יותר עם השמאל.
להפרעת אישיות גבולית יש 5 מאפיינים ברורים:

 1. עיוות מציאות – ראיית המציאות בצורה לקויה, בהתאם למצב הרגשי, בצורה דיכוטומית – שחור או לבן. או שאתה איתה או שאתה נגדה, או שאתה כליל השלימות או שאתה שטן בשר ודם.
 2. מניפולטיביות – אנשים הלוקים בהפרעה הזו, תמיד יפעלו בדרך של תחבולות ולעולם לא יהיו גלויים איתך. כל דבר שהיא אומרת וכל דבר שהיא עושה, נועדו להביא לתוצאה מסויימת, שלעולם לא תדע אותה. זה מה שעושה אותן לכל כך בלתי-צפויות. כמובן שמדובר בתוצר של מנגנון השרדות אבל זה גם הופך אותן לבעלות אינטלגנציה גבוהה מהממוצע. הן יודעות להשתמש בכל דבר שקיים, בלי שום רגש, אם זה מקדם את המטרה שלהן. לכן השימוש הנרחב בבתי המשפט ובמשטרה, ללא שום מחשבה על הנזק שזה גורם לילדים.
 3. חוסר גבולות (סדיזם) – אישה שנמצאת בתוך התקף קשה של הפרעת אישיות גבולית, מסוגלת לעשות כל דבר ובצורה האכזרית ביותר שניתן.
 4. גזלייטינג – הם תמיד ינסו לגרום לך לחשוב שזה אתה שלא בסדר ושהיא בסדר ובוחן המציאות שלה עדיף על שלך.
  5 הצטיירות כקורבן – בעיניה, היא תמיד קורבן של החיים. אין לה אחריות על כלום ולכן היא לעולם מרגישה אשמה או חרטה, או צורך להתנצל. המטרה העיקרית כאן היא גיוס. באמצעות ההצטיירות כקורבן האישה הלוקה בהפרעה, משתמשת ברחמים ובחמלה שמראים כלפיה, כדי לעודד עוינות כלפי הקורבן האמיתי – בן הזוג או בן המשפחה, או כל אדם שהוא, שחשף אותה כפי שהיא, או מהווה באופן עקיף לאיום על התודעה הכוזבת שלה.
  בהפרעת אישיות גבולית יש צורך בשליטה, לכן המניפולטיביות. השליטה היא תמיד פנטזיה מתוך ידיעה שהיא לא יכולה להיות ממומשת, בגלל הפגיעה האקוטית בגיל הרך בקשר בין האם לילד שגרמה ל"תקיעה" בשלב התפתחותי נפשי מאוד פרימיטיבי, שלא מסוגל להפריד בין האני (התינוק) והילד (האם).
  אחד הדברים המאפיינים זוגיות עם בורדרליין/נרקסיזם זה ניסיון איחוי/שחזור של הקשר הקדום הזה, שגם הוא כמובן נידון לכישלון. זו הסיבה שכשהיא תוקפת אותך היא בהכרה שלה לא תוקפת אדם נפרד ממנה, אלא חלק ממנה שלא הבשיל.
  כפי שאנחנו רואים בימים אלה, השמאל עונה לכל ההגדרות של הפרעת אישיות גבולית. מההטרדה הנפשעת של טלי גוטליב ושל שרה נתניהו – בלי גבולות ובלי להתנצל ועד ההתנהלות היומיומית שמנסה להציג את השמאל כקורבן, שצריך להגן על זכויותיו. זו הרי מניפולציה קלאסית של הפרעת אישיות גבולית! האישה הלוקה בהפרעה הזו תמיד תספר לכל העולם כמה היא מסכנה, כדי לעורר את הרחמים של כולם, שבהמשך יתהפכו לזעם ולאלימות חסרת גבולות. כל המטרה היא לגרום להפעלה של האוכלוסיה כולה כנגד מי שהם מסמנים כאויב, תוך טשטוש המציאות וכל סממן מוסרי. זה מאוד קל לשמאל לעשות את זה, כי מלכתחילה הוא איבד כל אידיאולוגיה או מוסר ולכן הוא נמצא בקרב השרדות ברמה הפרימיטיבית. קרב שלו בעצמו, כמובן. שהרי השמאל מודע לזה שבתוך תוכו הוא מזמן איבד רלוונטיות ואין לו בכלל תמיכה בעם או אפילו בעולם וכתוצאה מכך הוא מנהל מאבק בעצמו, דרך החיצוניות. השמאל מנסה נואשות לזכות בהכרה של הסביבה, דרך שקרים וחצאי-אמיתות, במטרה להצדיק את קיומו, בידיעה שלמעשה הוא כבר מזמן לא קיים.

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »