בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

האם הגיע הזמן לכתובה הפוכה ? מאמרו של ישראל פלד

"צעד ראשון בבניית אמון מחדש במשפחה ובמוטיבציה להביא ילדים לעולם הוא הרעיון של כתובה הפוכה במסגרת היהדות המתחדשת. נכון שהדברים כיום נראים רחוקים והזויים מדי.
 ואנו עדין בכלל עסוקים בכך שהגבר צריך ליזום ולשלם בדייט ראשון אבל להיות שני בכל התעדוף שקשור להמשך החיים"

על חתונה הפוכה בטח שמעתם, אבל מה דעתכם על כתובה הפוכה? חתונה הפוכה היא פורמט בו טקס החופה הוא בסוף. קודם אוכלים, מדברים, משווים תלבושות ורק בסוף אחרי שכל המאחרים הגיעו ושבעו מגיעים לטקס העיקרי, החופה. כך שתשומת הלב של כולם מרוכזת רק באנשים שעבורם הגענו – החתן והכלה.
כתובה הפוכה היא התחייבות של הכלה לחתן לסכום פיצוי כספי משמעותי במידה והאישה תרצה לפרק את החבילה. כלומר קנס יציאה. כתובה הפוכה כוללת גם מרכיב ביטוחי למימון התאקלמות הגבר בזמן שהוא עוזב את הבית, חסר כל ויוצא לדרך חדשה כשהוא ומשאיר מאחור את ביתו רכושו וכבודו כנהוג בתרבות הישראלית שלנו.
 
 
גברים רבים חושבים בבורות מחפירה שכתובה היא מסמך דתי חסר משמעות משפטית ולא מודעים לכך שהם חותמים על התחייבות משפטית. בדיוק כמו חתימה על צ'ק. כן, בדיוק אותה משמעות משפטית. שטר חוב. קנס יציאה. יותר מזה. הכתובה כוללת גם מרכיב ביטוחי. עד שלא ניתן גט. כלומר לא הגיעו להסכמה על הרכוש. הגבר ממשיך להיות מחויב בהוצאות הבית למרות שהוא עזב את הבית ונאלץ לשכור דירה נוספת כלומר לשלם על שני בתים במקביל. אחלה פוליסה.
 
וזה רק ההתחלה. בגירושין הכל תלוי בטוב הלב של האישה. החוק מעניק לה את הזכות להיות מעל החוק. תלונות שווא על אלימות ופגיעה מינית במטרה להשיג יתרון פיננסי בהליך הגירושין. או כנקמה על בגידה או כל פגיעה רגשית. אין טיפול לנשים אלימות. כולן מטופלות אוטומטית כקורבנות. הדרך ללילה במעצר קרובה מרחק טלפון אחד למשטרה לגבר בגירושין. זה ממשיך באפליה מחפירה לרעת הגבר במזונות. אגב, תשלום חודשי של 3000 ש״ח לילד למשך 18 שנה.
 
זוג נשוי המשתכר שכר שווה והחליט להתגרש בטוב ומחלק את הילדים בזמנים שווים בין הבתים. עדיין הגבר נדרש חוקית לשלם מזונות כרגיל והאישה פטורה ללא שום קשר למציאות הכלכלית. ההזיה מתגברת בכך שהאפליה נשמרת גם כשהאישה מרויחה יותר מהגבר. זה עוד לפני סכנות לניכור הורי ועוד רעות וחולות שיכולים להשאיר גבר גרוש במעמד הרצחת גם ירשת. לתפקד ככספומט אנושי וגם להיות מנוכר מהילדים שלו. זה המצב העגום בבתי המשפט של ישראל 2022. וזה עוד לפני מוסד הרבנות החולה והמושחת. המטולטלת הפרוגרסיבית הלכה שמאלה רחוק מדי ברצון המוצדק להגן ולחזק את מעמד האישה שהייתה בעבר חלשה כלכלית ומשפטית. הגיע הזמן להחזיר את המטולטלת.
 
הפתרון של כתובה הפוכה מעניק לגבר הגנה כלכלית ומונע תמריץ מהאישה לפרק את הזוגיות. חשוב לציין שב 70% מהגירושין האישה היא שיוזמת את הגירושין. כך שהגבר יכול להיות אב דואג מפרנס ואוהב אבל האישה רוצה להתקדם לחוות או סתם האהבה מתה וכתוצאה עולמו הכלכלי והנפשי של הגבר חרב עליו. תמריץ כלכלי הוא מניע מרכזי בחיים. בסביבה בה לאישה יש תמריץ כלכלי להתגרש והיא תמיד תרוויח מכך האצבע קלה על ההדק של פירוק המשפחה ופגיעה בילדים, האזרחים של העתיד. ההשגים שלהם ידפקו כי גדלו בבית לא מתפקד רגשית . לעומת מצב שהתמריץ היה הפוך. שלום בית.
 
כתובה הגיע לעולם היהודי באווירה בה האישה היא רכוש בדיוק כמו החמור והפרה. קונים אותה. היא נסחרת בין האב של הכלה לאב של הכלה. תלותית חלשה וחסרת אונים. במצב הזה ההלכה היהודית סיפקה בצדק הגנה כלכלית ומשפטית לאישה החלשה. אבל כיום המצב התהפך. היום האישה קונה את הגבר בחתונה. היא חזקה ועצמאית כלכלית ועדיין החוק מפלה את הגבר לרעה. כתובה הפוכה ממציאה מחדש את ערך השוויון ביהדות. מחזקת ומגינה על החלש. הגבר כיום.
 
קיימת בתרבות תפיסה מוטעית אותה מחזקים בכוונה זרמים קיצוניים ביהדות בנרטיב כאילו היהדות של היום והיהדות של התנ״ך הם אותה הדת. שום דבר לא השתנה. זה הכוח של המסורת. מה שעובד אלפיים שנה לא מחליפים ועוד הבלים חסרי קשר להיסטוריה ולמציאות. דת היא תנועה דינמית מתחדשת. ממש לא מקובעת כמו שמנסים לצייר אותה. אבות אבותינו שחיו בממלכת ישראל התלבשו דומה יותר לבדואים בנגב מאשר לחרדים בבני ברק. החרדים הם תנועה חדשה בת 300 שנה ביהדות. לכן הם לבושים כמו אירופאים לפני 300 שנה. הם פשוט נתקעו בזמן. לא מזמן. הדת מייצרת כל הזמן הלכות חדשות. ומתירה אחרות. אורגניזם חי ונושם. כיום אסור אינטרנט ואייפון וצריך ללכת בבגדים בצבע שחור לבן. ופעם היה מותר לשאת שני נשים.
  

"אולי גברים חוששים להתחתן היום כי להתחתן נהיה יותר מסוכן מלהקים סטאראפ. אחוזי הכישלון ביזמות הם 90%. בנישואין הם 60% אחוז.

 

ואם נכניס לסטיסטיקה את הזוגות האומללים שנתקעים יחד כי שחוששים להתגרש נגיע לכך שחתונה היא עסקה עם 90% אחוזי כישלון. איזה אדם שפוי מוכן להכנס בשמחה לעסקת חייו בהסתברות של רולטה רוסית. רק אנשים לא מודעים או כנועים לתכתיבי החברה "
הדרך הכי יעילה ומהירה לאדם להפיץ את רעיונותיו היא לטעון שהם מבוססים על רעיונות מוצקים קיימים. האדם מציג תזה חדשה כהבנה עמוקה של הרעיון המקורי. בזמן שהאדם בעצם ממציא משהו חדש לחלוטין. ממשיכי דרכו של פרויד נקראו כך למרות שהם סתרו ושללו חלקים גדולים מתורתו. אבל את העוצמה של הפרסום שהם קיבלו דרך זה שהם נקראו ממשיכי דרכו של פרויד הם לא היו מקבלים אילו היו מציגים את התזה החדשה שלהם כרעיון עצמאי שלהם.

טכניקה זאת קיימת בכל ענפי התודעה של האנושות. החל מפילוסופים ותאורטיקנים. המציגים המצאה כפירוש. ועד החנות שנוסדה ב 1920 ובכלל נפתחה מחדש רק לפני 3 שנים ומציגים אותה כאילו היא מותג ידוע שלא השתנה מאז שהמקום נוסד. מניפולציות אנושיות סטנדרטיות.

יהדות היא תנועה מתחדשת. דינמית. אין עליה מונופול לאף אחד כמו שאין מונופל לאף אחד על המתמטיקה. היא מתחלקת לאינסוף תתי זרמים. בדומה לכל אורגניזם בטבע המתפתח בתנועה אבולוציונית ויוצר המון ענפים בדרך. נשים כיום מתפלאות מדוע גברים לא רוצים להתחתן ולהתחייב ומתרצים זאת בילדותיות וחוסר בגרות. הכי נח לברוח להאשמות במקום לנסות להבין את גורמי השורש לבעיה.

אולי גברים חוששים להתחתן היום כי להתחתן נהיה יותר מסוכן מלהקים סטאראפ. אחוזי הכישלון ביזמות הם 90%. בנישואין הם 60% אחוז. ואם נכניס לסטיסטיקה את הזוגות האומללים שנתקעים יחד כי שחוששים להתגרש נגיע לכך שחתונה היא עסקה עם 90% אחוזי כישלון. איזה אדם שפוי מוכן להכנס בשמחה לעסקת חייו בהסתברות של רולטה רוסית. רק אנשים לא
מודעים או כנועים לתכתיבי החברה.

ההבדל שאם נכשלת בהקמת סטאראפ הזמן והכסף שהשקעת הלכו לטמיון אבל אפשר בעתיד להתחיל מחדש. המימון מבזר את הסיכון. אבל אם נכשלת בנישואין הגבר נשאר עם משבר כלכלי והשלכות כבדות לכל החיים. עבור הגבר להתגרש עם ילדים כיום זה התאבדות כלכלית שמובילה לצערינו המון להתאבדות אמיתית. לעיתים רבות ההשפעות בלתי הפיכות. הטעות האחרונה שהגבר יעשה בחיים. טעות אחת יותר מדי. לא יהיה צאנס נוסף להקמת המשפחה והילדים שבאמת רצית. כמובן שתמיד יש גורמים המעלים את אחוזי ההצלחה כמו רקע של חיים יציבים ובריאים משפחה יציבה או יזם המגובה בהצלחות קודמות ובאנשים בעלי נסיון מוכח בסאטאראפים.

מדברים כיום על בטחון פנים. הפחד הכי גדול של גברים כיום הוא לא אוטובוסים מתפוצצים ולא דרישת פרוטקשן מהבדואי. האיום הכי ישיר לבטחון האישי שפוגע בחיי היום יום בשטח לא בסיפורים בעיתון הוא ההשלכות של תרבות אלימה וחולה של מלחמת מינים. מלחמה בה האינטרס התועלתני של המין שלך עומד לפני האחריות הלאומית לטווח הארוך לדורות הבאים מחוסר ההבנה שכולנו אחד. הגבר של היום הוא האבא של הילדה בעתיד שהיא האמא של הגבר בעתיד הבא עד אינסוף. הפתרון רק שוויון. כל מי שלוקח צד יפסיד בוודאות.

 " צעד ראשון בבניית אמון מחדש במשפחה ובמוטיבציה להביא ילדים לעולם הוא הרעיון של כתובה הפוכה במסגרת היהדות המתחדשת. נכון שהדברים כיום נראים רחוקים והזויים מדי. אנו בכלל עסוקים בכך שהגבר צריך ליזום ולשלם בדייט ראשון אבל להיות שני בכל התעדוף שקשור להמשך החיים. יש דרך ארוכה. אבל היי עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. להעלות את הנושא לפחות בלי טאבו לשיחה בוגרת ואחראית. "

גברים רבים מרגישים מאוימים באופן ישיר בחיים מטרור פמניסטי ותלונות שווא הרבה יותר מפשע וטרור. הרבה יותר שהם הם אפילו מפחדים לומר את זה שלא יתויגו כמסוכנים או כל אלמנט אחר של תרבות ההשתקה. זה לא משהו בחדשות זה משהו בחיי היום יום. בבילוי בעבודה בזוגיות. האיום על מוסד המשפחה הוא איום על החברה. איום אמיתי מבפנים על המדינה. נרמול של גניבת זרע והבאת ילד נגד רצון האב בשם טובת הילד מובילה תמיד להרס משפחות.
 
חברה משוסעת אלימה פורעת חוק בחסות החוק עם נורמות עברייניות מייצרת ילדים הגדלים בכאוס וחוסר יציבות. מתכון לבינוניות. האיום הפמיניסטי הרדיקלי על החיים שלנו כאן הוא גדול מהאיום החיצוני של טרור ופשע. פגיעה בהמשכיות החיים. פגיעה במשפחה. בעתיד.
 
לא פלא שהשמאל בארץ מתרסק. יש רק לא ביבי. אין מבט פיקח על הנזקים של פרוגרסיביות שמפרקת את המשפחה. יש רק הסתה פמיניסטית המציגה אלימות כנחלתם הבלעדית של גברים. התעלמות מאלימות נגד גברים ונגד ילדים. במקום לטפל בנושא הנקרא אלימות במשפחה. אלימות ושיח רעיל בחברה. יש רק יום לאלימות נגד נשים. בתוספת ניוון מוסרי וריקבון בירוקרטי בבתי המשפט. לצערי מי שהכי מדבר לעניין ומבין את הסכנה בפירוק הביטחון במשפחה הם סמוטריץ והימין הקיצוני. ישראל היום ולא הארץ. השמאל ולפיד רק ממשיכים באנרציה עיוורת קפואה מפחד מביקורת פמיניסטית בהמשך ההסתה נגד גברים בארץ. ואז כשהימין מנצח מתבכיינים חוזרים להסתה נגד הצד השני ובורחים מאחריות. כמו בחיים רק אחריות מביאה תוצאת, כמו חזרה לשלטון.
 
לכן צעד ראשון בבניית אמון מחדש במשפחה ובמוטיבציה להביא ילדים לעולם הוא הרעיון של כתובה הפוכה במסגרת היהדות המתחדשת. נכון שהדברים כיום נראים רחוקים והזויים מדי. אנו בכלל עסוקים בכך שהגבר צריך ליזום ולשלם בדייט ראשון אבל להיות שני בכל התעדוף שקשור להמשך החיים. יש דרך ארוכה. אבל היי עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. להעלות את הנושא לפחות בלי טאבו לשיחה בוגרת ואחראית. להדחיק בעיות לא עובד בחיים. הם רק יתגברו ויכו יותר חזק. השאלה היא איך מייצרים חברה עם מוטיבציה לגברים ולנשים להביא ילדים ללא פחד עם הסתברות גבוהה למשפחה בריאה ובטוחה.

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »