בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

מוראותיה של הפרעת האישיות הגבולית

המלאך והשטן דרים בכפיפה

אני זוכר כשרק התחלתי להתעסק בנושא, לאחר הראשונה, זה הדבר הראשון שנתקלתי בו והסממן היחיד שהכי היה קשה לי לחבר אליה. כן, כולם מכירים את התפרצויות הזעם, המסיכה, התעתוע, המניפולטיביות הקשה מנשוא, הגזלייטינג. הכל שם. אבל חרדת נטישה? רגע, אם למישהו יש חרדת נטישה, אז הוא אמור להיות סופר-נחמד כל הזמן כדי שיישארו איתו, לא? איך הכתבה בלתי פוסקת וסדיזם טהור במקרה שההכתבה לא מבוצעת, משרתים את העניין הזה? ובכן, זה בנלי וזה עובר על החוק מספר 1 בטיעונים, אבל: היטלר. או יותר מדוייק: גרמניה של מלחמת העולם השנייה. לאחר מלחמת העולם הראשונה, גרמניה המובסת, שמלקקת את הפצעים, הפכה להיות גרמניה העוצמתית, חסרת הרחמים. איך זה קרה בדיוק? כמו שזה תמיד קורה. החיה הכי מסוכנת בטבע היא חיית הטרף הפצועה, זו שתאבק על חייה, אפילו במחיר של חייה שלה, כי היא יודעת שאין לה מה להפסיד. והבורדרליינרית היא פצועה אנושה. היא לא נעשתה, ככה היא נולדה. והאבולוציה ציידה אותה באינטלגנציה מאוד גבוהה, כי כל האינסטינקטים שלה מיועדים להישרדות. כל פחד, כל חרדה, כל סכנה, שנראים לאנשים רגילים כברי-שליטה באמצעות האינטלגנציה, נתפסים על ידה כסכנה קיומית שיש להשמיד בכל האמצעים. לא, לא במטרה לשכך את החרדה, במטרה להשמיד את המטרה. המטרה כל הזמן מתחלפת, החרדה נשארת. מאחורי החיוך הסדיסטי, מאחורי הלעג הצווחני, מאחורי הציפורניים הצובטות, מסתתרת חיה מאוד מפוחדת. אבל לעולם לא תראה אותה, לעולם לא תדע שהיא קיימת. רק תוכל לנחש את קיומה. כי היא יודעת את הכלל הראשון בטבע: לעולם אל תראה שאתה חלש. גם החתול הקטן והמסכן ביותר, יזקוף קומתו אל מול כל אויב שהוא וישמיע את ה"ססססס" המפורסם. אז אל תנסה בכלל לקלף את הקליפה. אין שם קליפה. WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GOT. אתה יכול לתת לה לשמוע מוזיקה, אתה יכול לתת לה לראות סרטים, אתה יכול לתת לה לקרוא ספרים, בסופו של דבר מה שהיא חיה מהבוקר עד הלילה זה האינסטינקט ההישרדותי. הנטישה. למה דווקא נטישה? האם משום שצרכיה לא נענו כשהייתה קטנה ומכאן נוצרה טראומה לכל החיים, או מפני שבחיים עצמם נטשו אותה ללא הרף? מין הסתם הראשון הוביל לשני, מאחר שמדובר במקרה קלאסי של "נבואה המגשימה את עצמה". כמו באדיפוס המלך. ככל שהוא מנסה יותר למנוע את נבואת האורקל, הוא בעצם רק ממחיש אותה. הוא יוצר את המציאות, ככל שהוא מנסה לברוח מהמציאות. עם כל אדם שהיא נמצאת בקשר איתו היא מנציחה פעם נוספת את חרדת הנטישה ופעם נוספת היא עושה מאמצים כבירים שלא להינטש, רק בשביל להפוך את הנטישה לבלתי-נמנעת. כי האויב, הוא לא חרדה הנטישה, הוא האדם עצמו, שהיא נמצאת איתו. אבסורד וטרגיות, בכפיפה אחת. אבל לא רק לה, לכל הסביבה.

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »