בבקשה תסמנו תרומה חודשית.

פירוק המשפחה – ישום בפועל: מקמפיין תקשורתי רדיקלי לעידוד גירושין ועד אלפי ילדים שבורים נפשית במוסדות הרווחה


מוסד המשפחה היציב שהיווה את יחידת הבסיס החברתית הבסיסית, התרסק. כשהיום שיעורי הגירושין נושקים ל40% והתקשורת ממשיכה לשווק ולמכור לכולנו  שגירושין זה הסטנדרט החדש והמשפחה "כבר לא". כמובן שה
נושא לא עמד בפני דיון ציבורי. ולא שאלו אף אחד מאיתנו, האם אנחנו רוצים לחיות בחברה בה מעודדים גירושין באגרסיביות?עם כל התוצאות, וההשלכות החברתיות, והאישיות, והנפשיות  על בני המשפחה, והחברה בה אנו חיים. 

פירוק המשפחה, התהליך  מעידוד תקשורתי אינסופי לגירושין, עד יצירת חרדות ותירוצים וסיבות אינסופיות בגללן צריכות להתגרש,  ועד ישום הגירושין בפורמט הזוי המאפשר לנשים לקבל כל מה שידרשו, העיקר שיפרקו את המשפחה. 

א. סוגי הקמפיינים התקשורתיים-פרסומיים בערוצי המדיה  המשמשים את ארגוני הנשים ( וויצ"ו, נעמת, מרכז רקמן, משרד הרווחה ) בתהליך פירוק המשפחה:   

1.קמפיינים מייצרים לנשים תחושת קורבנות אינסופית. שמגיע להן יותר והן יקבלו יותר במקום אחר. ואם תתגרש כל חלומתיה יתממשו.  

2. קמפיינים המייצרים ומשמרים מציאות לפיה "כולם" ובמיוחד מובילי דעה מתגרשים וכי זה הדבר הנכון לעשות.  

3. קמפיינים המנרמלים שימור הסביבה משפטית בה האישה מקבל כל מה שהיא רוצה בהליכי משפט לא נורמטיביים  (כל כך לא נורמטיביים שצריך להסתיר אותם מהציבור "דלתיים סגורות") ע"י הכנסת ושימור הערכים: "לעזור לה" להאמין רק לה" וכמובן הערך "אין דבר כזה ניכור הורי"  (כלומר לא קיים זדון ופגיעה בילדים ע"י נשים )

4. קמפיין השתקה מניעת סיקור על מקרי אלימות קשה של נשים כלפי גברים  ונשים כלפי ילדים (בשיאו גם פעילות למניעת ענישה לגננות מתעללות) לשימור הערך לפיו נשים לא יכולות להיות מקרבן  

5. קמפיין הכפשה ודה לגיטמציה לגברים כי כולם אלימים, מסוכנים. אשמים מראש אשר חובת ההוכחה שאינם אלימים היא עליהם.

6. קמפיין פנימי להינדוס תודעה שבסופו מייצרים (בבית הספר של ארגון הנשים וויצ"ו) אינסוף נשות "רווחה" שמאמינות באדיקות דתית ל 4 הקמפיינים הנ"ל.
    וימנעו באגרסיביות מגברים לקבל תהליך משפטי הוגן בנושא הילדים.   

7. קמפיין איומים פנימי לתוך מוסדות המדינה  (הרווחה, הפרקליטות, בתי המשפט, בתי הדין הרבני ) כי חייבים להתנהל לפי ערכים אלו
    והבהרה כי מי שלא יפעל לפיהם יאבד את תפקידו (הדיין אוריאל אליהו יצא פומבית נגד והורד מתפקידו כדיין)  או יוענש קשות  בתקשורת
    (השופט שני זכה לקבל  2 כתבות הכפשה בערוץ 13 רק כי תפקד כשופט היחיד בישראל שיצא בקמפיין ל
מניעת ניכור הורי במקרים קשים  )  


קמפיינים הללו  מנוהלים ברצף כבר 20 שנה והביאו את המצב לשיא של קיצוניות בו פירוק המשפחה מתנהל בקצב מסחרר, כשהנשים מהונדסות תודעתית לרצות להתגרש. לאיים בגירושין, ולהתגרש . 
לפי נשות וויצ"ו הערך היחיד החשוב הוא לתת לאישה מה שהיא רוצה כדי שתפרק את המשפחה: קחי כסף, קחי את הילדים, קחי בעל מרוסק בנקמה, ניתן לך גם הליכי משפט אינסופיים בהם תראי את הבעל סובל. ואם לא הצלחנו לשבור אותו, אז נתעלל בילדיו. עד שיוותר על הילדים. בתי המשפט, בתי הדין הרבני ונשות וויצ"ו ברווחה מבהירות לאישה שהיא תקבל מה שהיא רוצה:

ועד שבמקרים קיצוניים  גם אם האישה רוצה שהבעל ימות גם זה יבוצע ע"י התעללות נפשית משולבת של הרווחה ומערכת המשפט – התעללות אינסופית עד התאבדות הבעל. 
כאשר בפני נשים חבילת ההטבות למתגרשת היא חבילה שאי אפשר לעמוד בפניה, המשפחות מתפרקות מהר.  

 

פרקי את המשפחה וקבלי מה שאת רוצה: 

1. ילדים? כמה זמן את רוצה עם הילדים כדי שתפרקי את המשפחה? 
 2. כסף ? תקבלי מזונות בלי פרופרציה לעלות גידול ילדים 
3. משמורת? אצלך, אלא אם תסכימי אחרת
4. רכוש? חצי מגיע לך, ויש גם דרכים להוכיח שיש לבעל גם מה שאין לו. (אינסוף אקטוארים שעובדים עבור ארגוני הנשים)
5. חובות? חובות זה רק של הבעל
6. פגיעה נפשית בילדים ככלי לפגוע בבעל? נתמוך בך ונאשים אותו. 
6. להיפטר מהבעל ולקבור אותו בחובות, איסור יציאה מהארץ. קיבלת

הדברים קשים, אך זו המציאות, אנחנו חיים במדינה שאינה נורמטיבית. נשות וויצ"ו  ברווחה אינן נורמטיביות, מערכת בתי הדין הרבני ובתי המשפט למשפחה אינן נורמטיבים. 
ישנה סיבה בגללה רק בישראל יש איסור פרסום על מה שקורה הליכים "משפטיים" בגירושין
מכיוון שרק תחת איסור פרסום ודלתיים סגורות, ניתן להתנהל בחוסר נורמטיביות ברמה הזו. שופטים חוזים בנשות וויצ"ו העובדות הסוציאליות מהרווחה המתעללות נפשית ב
אבות ובילדים ומתעללות נפשית בילדיהם…ומתעלמים. בדרך למימוש מטרת העל: נעודד את פירוק המשפחה וניתן לאישה מה שהיא רוצה. בכל דרך, נורמטיבית, לא נורמטיבית. 
גם במחיר שבירת הילדים נפשית והכנסתם למוסדות של הרווחה. בדרך לשם
4,000 ילדים מכנסים למרכזי קשר של הרווחה, מרכזי ניתוק מהאבא. 
בשם פירוק המשפחה.

( ארגון הנשים וויצו הוא המכשיר את עובדי המדינה מסוג עובדות סוציאליות? כשהן המבצעות בפועל את פירוק המשפחה.  תוך מיחזור אינסוף קלישאות על "טובת הילד" הן ימנעו כל טיפול במשפחה (פנו בפרטי מי שרוצים הוכחות) ימנעו פגישות תיאום, ישקרו לשופטים ויאשימו אבות, יתפסו משקרות לשופטים שוב ושוב ושוב וימשיכו לשקר.   

ועצוב מאוד, גם ימנעו טיפול נפשי בילדים.  עובדות סוציאליות מונעות טיפול בילדים בהליכים.  

אלו עובדות מדינה הפועלות למימוש אינטרס הנשים בלבד. על חשבון הילדים והגברים ובניגוד לערך המשפחה =מימוש אינטרס כולל של כלל בני המשפחה. ע"י המדינה.

איך אפשר לעצור את תהליך פירוק המשפחה ? 


הפיתרון פשוט אך הישום שלו קשה מאוד פוליטית ומי שניסה בעבר, הוסר מהמערכת הפוליטית. או ניתפר בדרך כזו או אחרת ע"י הפרקליטות בה גישת ארגוני הנשים שולטת (82% נשים בפרקליטות).  הפיתרון:   פתרונות לעצירת תהליך פירוק המשפחה טמון בביטול התמריצים לגירושין.

בין אם אלו תמריצים כלכלים. או תמריצים חברתיים של לחץ חברתי להתגרש. ואו תמרצים למערכות המדינה להתנהל בחוסר נורמטיביות ע"י הכנסת אור למערכת וענישה קשה לגורמים לא נורמטייבים ספציפים בתהליך.

ביטול התמרצים להתנהלות לא נורמטיבית ע"י הכנסת תקשורת לתוך מערכת המשפט ומערכת בתי הדין הרבני ולתוך תהליכי הרווחה ע"י ביטול הדלתיים הסגורות וביטול איסור הפרסום. 

 הוצאת נשות וויצ"ו (שהאו ארגון המייצג נשים בלבד)  מהתהליך והחלפתן בגורמים נורמטיבים 

יצירת גוף פיקוח על  על הרווחה. וענישה לעובדות סוציאליות לא נורמטיביות 

חיוב האחראית על הגירושין בישראל ממשרד הרווחה להגיב במהירות במקרים לא נורמטיבים המגיעים אליה

הכנסת תכנית שיקומית לעובדות סוציאליות לא נורמטיביות שמתנהלות באלימות כלפי אבות , אם זו אלימות נפשית, ניצול כוח לרעה, צעקות או התעלמות מבקשות עזרה של גברים 

מדוע הבעיה לא נפתרת? התנגדות נשים חזקות לפיתרון! הן רוצות בהמשך חוסר הנורמטיביות ומעוניינות בפירוק המשפחה. אם זה בגלל שהונדסו תודעתית או בגלל ציניות בסיסית ורצון להמשיך לקבל יותר. גם במחיר הנוכחי לילדים וגברים.

במערכות המדינה רוב הנשים חונכו ע"י ערכי פירוק המשפחה, ושינאת גברים, אם זה במשרד הרווחה, בפרקליטות, וכמובן בבתי המשפט. 

 

ומעבר לכך גם במפלגות השמאל בהן פירוק המשפחה הוא ערך עליון ונשים הן הגזע העליון יותר נכון המיגדר העליון – כמעט חסינות בפני שפיטה 

אך גם במפלגות הימין: בליכוד למשל קרן ברק, אורלי לוי, שולי מועלם ואחרות מיצגות אינטרס הנשים כאינטרס עליון על פני
אינטרס טובת המשפחה ככלל, וטובת הילדים והגברים.

ניתן לראות תהליכים הרסניים כלפי ילדים בתהליכי הגירושין ובשם פירוק המשפחה ישנם 4,000 ילדים במרכזי קשר של הרווחה, ואלפי ילדים מועברים למוסדות הרווחה לאחר שנשות הרווחה שוברות אותם ואת אבותיהם בהליכי גירושין לא נורמטיביים. 
נשות הרווחה משמשות כנוגשות , מתעללות באבות בשם הערך הבסיסי של לתת לאישה מה שהיא רוצה , העיקר שתפרק את המשפחה.
ההתעללות באבות עד שבירתם הנפשית מביאה רבים לפוסט טראומה, ומאות רבים אחרים להתאבדויות וכמובן שיוצא מכך גם שבירה של ילדיהם,

העברתם למוסדות הרווחה ולמשפחות אומנה בהליכים נקמניים ולא נורמטיביים כלפי אבות.  
 
 אלפי ילדים וילדות גודלים במוסדות הרווחה, שגם עליהם נכתבו כתבות שלמות:
 נערות בורחות מהמוסדות, מוצאות נחמה אצל גברים ערבים, וגורמים לא נורמטיבים
וחלקן גם מוצאות את מותן אחרי בריחות אלו ממוסדות לא הנורמטיבים אלו של הרווחה.
 

 מוסדות המדינה אינם נורמטיביים, וגם אם קשה לעכל הגיע הזמן להפנים כי ארגונים צינים במיוחד  ( וויצ"ו ונעמ"ת )  נשות וויצו ברווחה :"אין דבר כזה ניכור הורי" -ציניות ורוע מוחלט ועידוד פגיעה בילדים
משתמשות בילדים ככלי. ומעודדות ניכור הורי במקרים בהם האם שואפת לנתק את הילדים מהאב. 
וזאת על בסיס הערך העליון. האישה תקבל מה שהיא רוצה. גם אם מדוברת באישה שאינה נורמטיבית או בעלות הפרעות או מחלות נפש תוך הכחשה של נשות וויצ"ו ברווחה כי אין דבר כזה ניכור הורי. 
גם כשכולנו רואים את התופעה מול עינינו. ארגונים אלו (כולל הרווחה עצמה ובית הספר לעבודה סוציאלית של וויצ"ו אשר ממשיכות להכחיש את קיום התופעה עד היום. הם שאינם נורמטיבים 

עידוד  החלק באוכלוסיה שאינו בריא בנפשו למלחמה בגירושין במקום טיפול במשפחה במסגרת טיפולים משותפת היא אינה יצירת רווחה, ואינה נורמטיבית 

דוגמאות : משום מה בוחרים במשרד הרווחה לתקצב קמפיינים שאינם מדבררים ערכים של שוויון מגדרי כמצב אופטימלי לציבור וזאת בניגוד מוחלט לתהליכים גדולים ואג'נדה שלכאורה מקדמת שוויון מגדרי.

 

הקמפיין הראשון בו הינו מצפים לצפות במימון המדינה ומשרד הרווחה הוא קמפיין המיידע את הציבור לגבי שוויון מגדרי בנושא הילדים בגירושין ומדוע כדאי לגברים ולנשים לתעדף משמורת משותפת וחלוקה זמנים שווה עם הילדים בין שני ההורים.

זה רק הגיוני כי מערכת המכריזה על השוויון המגדרי כיעד ומדבררת נושא זה אף לגבי כמות העובדות הנשים במשרד עצמו תשאף להציג יעדים לשינוי חברתי לכיוון השוויון גם בנושא ההורות בגירושין.

 

אך עדיין לא זכינו לראות קמפיין שכזה. והנרטיב ממשרד הרווחה ממשיך להריח מניחוח של שינאת גברים קלה ויותר מכך. 

האם משרד שמתגאה כי בו יש את השוויון המגדרי ( 77% נשים במשרד הרווחה – כך כנראה נראה שויון בעיניי הנשים במשרד זה) הגבוה ביותר.  אינו מסוגל לתווך לציבור ערכים נורמטייביים של שוויון? או שמשרד הרווחה הוא גוף ממשלתי המייצג נשים בלבד ואינטרסים של נשים בלבד?

אם ככ המצב.  אולי הגיע הזמן לפתוח משרד רווחה נוסף כדי ליצג את שאר האוכלוסיות בישראל ובמיוחד את אוכלוסיית הגברים הסטרייטים ההולכת וגדלה.   (כך אומרים)

משרד הרווחה? או המשרד לפירוק המשפחה? ודאגה לנשים בלבד תוך מניעת רווחה לאבות וילדים.

שמן של העובדות הוציאליות יצא למרחוק כנשים ששויון מגדרי בגירושין אינו בראש מעיניהן. וזאת בלשון המעטה.
גברים רבים כולל כותב פוסט זה (שלו משמורת משותפת וחלקות זמנים שווה עם הילדים) נלחמו בעובדות הסוציאיליות ממשרד הרווחה במשך שנים עד לקבלת הברור מאליו.

זמן שווה עם הילדים.  שוויון מגדרי בנושא הילדים בגירושין

המאבק מול העובדות הסוציאליות אינו מאבק שוויוני או נורמטיבי וברור כבר שהן מבצעות מדיניות ולא פועלות על בסיס משאלות לב או סולידריות נשית בלבד.

שוויון מגדרי = פריבלגיות לנשים?.

הרשמו לרשימת התפוצה

אהבתם? שתפו
Facebook
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

אולי תאהבו גם את

Rabbinical Lawyer

If you are Jewish and want to get divorced, it may be advisable to choose a rabbinical lawyer to represent you in the rabbinical court.

המשיכו לקרוא »

ארבלאו צייד הטונות?חדשות 15 והסיפור המוזר מאחורי ההאשטאג #ישלהפות

"חדשות 15", ערוץ החדשות האמין ביותר ברשת מספק מידע אמין לעכברי טוויטר ולפמיניסטיות עם כרס ושפם. ומובלת בבלעדיות ע"י משתמש הטוויטר "ארבלאו צייד הטונות", אליו ניתן

המשיכו לקרוא »